Sukcesy

Nasze sukcesy:

  • wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych (2012/2013 część humanistyczna – wynik powyżej średniej gminy Zabierzów, gminy Kraków i powiatu krakowskiego; część językowa – wynik powyżej średniej gminy Zabierzów i gminy Kraków; 2013/2014 część językowa – język niemiecki – wynik powyżej średniej gminy Zabierzów, powyżej powiatu krakowskiego i powyżej gminy Kraków)
  • wysokie lokaty naszych uczniów w konkursach przedmiotowych Małopolskiego Kuratora Oświaty: w geograficznym (laureaci i finaliści w 2010, 2011, 2013), z języka angielskiego, niemieckiego, historii
  • zwycięstwa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności „OczyMaWyobraźni” – główna nagroda Leonarda da Vinci w 2007, 2012, 2014; reprezentowanie Polski na światowym Finale Destination Imagination w USA 2012 i 2014
  • sukcesy sportowe – rokrocznie nasi uczniowie są zwycięzcami turniejów szachowych na etapie powiatowym, zawodów w biegach przełajowych, w tenisie stołowym czy w siatkówce
  • nasi uczniowie z sukcesami kontynuują naukęw najlepszych szkołach ponadgimnazjalnych Krakowa. Są to m.in.: I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego, II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego, V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego, VI Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza, VII Liceum Ogólnokształcące im. Z. Nałkowskiej, Zespóó Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku itd.
  • nasi jeszcze starsi absolwenci studiują medycynę, matematykę, biotechnologię informatykę, energetykę, filologię orientalną itd. 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2015/2016

L I S T A


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2014/2015

 L I S T A


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014

 

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego:

Andriy Yegorov – etap rejonowy

 

Multitest z języka angielskiego:

Urszula Furgał – etap ogólnopolski – 28 miejsce

Krzysztof Giza – etap ogólnopolski – 37 miejsce

 

Małopolski Konkurs Geograficzny:

Andriy Yegorov – etap rejonowy

Edyta Kukiełka – etap rejonowy

Anna Kwaśnicka – etap rejonowy

 

Konkurs Recytatorski

Michał Więcławek – etap gminny – I miejsce

 

Małoposki Konkurs Historyczny

Julia Słota – etap rejonowy

Marcelina Przygodzka – etap rejonowy

Andriy Yegorov – etap rejonowy

 

Olimpiada Kreatywności DESTINATION IMAGINATION Otwock 2014

nagroda specjalna im. Leonarda da Vinci – udział w Światowym Finale w USA

Izabela Kołodziej

Natalia Adamska

Patryk Soliński

Szymon Głowacki

Przemysław Banduła

Andrzej Bulka

Sławomir Sotwin

 

Wystawa prac plastycznych „DEBIUTY” 

Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów

Olga Dymitrowska 

Joanna Grabka

 

WYRÓŻNIENIE na Festiwali Nauki 2014

Patrycja Słabik

 

Egzamin zewnętrzny z ECDL – Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Karol Tynka

Anna Kwaśnicka

Justyna Goryczka

Krzysztof Giza

Izabela Kołodziej

Przemysław Banduła

Natalie Jagło

 

SUKCESY SPORTOWE

 

Indywidualne Biegi Przełajowe

Emilia Kruk – etap gminny – I miejsce; etap powiatowy – IV miejsce, kwalifikacja do etapu wojewódzkiego

Patryk Soliński – etap gminny – I miejsce

Berowski Patryk – etap gminny – III miejsce

 

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Michał Ornacki – II miejsce

Mikołaj Terebieniec – II miejsce

 

Turniej Szachowy

Dawid Baster – etap gminny I miejsce; etap powiatowy III miejsce

Jakub Miłak – etap gminny II miejsce; etap powiatowy II miejsce

Arkadiusz Janik –  etap gminny III miejsce; etap powiatowy IV miejsce

Justyna Sotwin – etap gminny I miejsce; etap powiatowy I miejsce

 

Turniej Piłki Ręcznej

Dziewczęta – etap gminny II miejsce

Chłopcy – etap gminny III miejsce

 

Turniej Piłki Koszykowej

Dziewczęta – etap gminny III miejsce

Chłopcy – etap gminny III miejsce

 

Turniej Piłki Nożnej

Dziewczęta – etap gminny III miejsce

Chłopcy – etap gminny III miejsce

 

Turniej Unihokeja   

Dziewczęta – etap gminny II miejsce

Chłopcy – etap gminny III miejsce

 

Gminny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców

I miejsce

 

Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

3 miejsce

 

Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

I miejsce

 

Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

II miejsce

 

Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt

I miejsce; IV m w zawodach powiatowych

 

Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców

II miejsce; IV m w zawodach powiatowych

 

 Zawody o Puchar Wójta Gminy Zabierzów 

II miejsce – drużynowo

II miejsce – wyścigi rzędów

Zapraszamy do kontaktu z nami

Szkoła Podstawowa im. Wandy Rutkiewicz w Rząsce

ul. Krakowska 122, Rząska
30-199 KRAKÓW

+48 12 637 93 90
+48 12 638 55 40

sprzaska.sekretariat@gmail.com