20 stycznia, 2018

Wolontariuszki z Australii i Indii w naszej szkole


 

W ostatnich tygodniach w ramach współpracy z AIESEC szkoła w Rząsce gościła dwie wolontariuszki: niesłychanie aktywną, zamiłowaną podróżniczkę z Indonezji – Abucantya Prasidya Sophie na stałe mieszkającą w Australii oraz wszechstronnie utalentowaną  mieszkającą w Indiach Vidhya Gokhe.

Obie studentki aktywnie włączyły się w naszą szkolną rzeczywistość, wspomagając pracę nauczycieli w oddziałach przedszkolnych, w szkole podstawowej i w klasach gimnazjalnych.

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem śledzili opowieści dziewczyn o ich ojczystych stronach. Fauna i flora Australii zrobiła na nich największe wrażenie. Indyjski alfabet sylabiczny był kolejną niesamowitą ciekawostką. Natomiast nasi zerówkowicze zafascynowali byli indyjskimi strojami przywiezionymi przez Vidhye, które mieli okazję przymierzyć.

To były bardzo udane tygodnie spędzone na ćwiczeniu w praktyce języka angielskiego oraz odkrywaniu odległych zakątków świata.

Dzięki pobytom anglojęzycznych wolontariuszy uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje kompetencje językowe, ale również uczą się otwartości, tolerancji i szacunku dla różnorodności.

 

Skip to content Back to top