Mój Everest

NAGRODA – Mój Everest

W 1991 roku, największa himalaistka świata, nasza patronka – Wanda Rutkiewicz postawiła przed sobą kolejne zadanie- zdobycie 14 –tu ośmiotysięczników. Swoje marzenie nazwała „Karawaną do marzeń”. Himalaistka zdobyła osiem z nich, w tym MOUNT EVEREST i K-2- najwyższą i najtrudniejszą górę świata, lecz zaginęła podczas próby wejścia na 9-ty szczyt.

Każdy z Was ma swoje marzenia. Każdy z Was może je spełnić jeżeli będzie wystarczająco wytrwały.

„… Wszyscy marzymy, lecz nie tak samo. Ci co śnią nocą- w najgłębszych zakamarkach umysłu- budzą się, by odkryć próżność swych snów; ci natomiast co za dnia marzą, to ludzie niebezpieczni, ponieważ mogą- oczy mając otwarte- wprowadzać swoje marzenia w czyn.”

T.E. Lawrence „Siedem filarów mądrości”

Everest dla Wandy Rutkiewicz był nie tylko realnym, niebezpiecznym szczytem na dachu świata. Symbolizował trud walki, wytrwałość w dążeniu do celu, MARZENIE, KTÓRE PRAGNIE SIĘ WPROWADZIĆ W CZYN.

Dla ucznia szkoły, której patronuje himalaistka, Everest oznacza walkę ze słabościami, pracę nad swoim charakterem, zdobywanie nowych umiejętności po to, by na szczycie zastać wyróżnionym i poczuć się wyjątkowo.

Regulamin kl. I-III:

Mój Mały Everest -regulamin kl. I-III

Regulamin kl. IV-VIII:

Mój Everest-regulamin kl. IV-VIII

 

Skip to content Back to top