Biblioteka

Biblioteka szkolna jest jednym z ważniejszych miejsc w szkole, które wspiera rozwój edukacyjny uczniów. Jej głównym zadaniem jest udostępnianie materiałów bibliotecznych, które pomagają uczniom w poszerzaniu wiedzy i umiejętności.

Działalność biblioteki szkolnej obejmuje organizowanie różnorodnych akcji czytelniczych, konkursów czy projektów, które mają na celu rozwijanie czytelniczych zainteresowań uczniów i promowanie kultury czytelniczej.

Biblioteka szkolna jest miejscem otwartym zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców, którzy mogą korzystać z jej zasobów i usług.

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek:  9:00 – 11:45 oraz 13:00-14:30
Wtorek:  9:00 – 14:00
Środa: dzień wewnętrzny
Czwartek:  7:30 – 11:45
Piątek:  7:30 – 8:50 oraz 10:00-13:00

Kontakt z nauczycielem bibliotekarzem:

– przez Dziennik Librus
– telefonicznie:  12 637 93 90 wew. 16

Dodatkowe informacje

KATALOG ONLINE naszej biblioteki: https://m004312.molnet.mol.pl/

Regulamin biblioteki

Regulamin wypożyczania podręczników

kontakt: LIBRUS lub biblioteka.rzaska@gmail.com

Dodatkowe zasoby

Zabrakło lektury w szkolnej bibliotece? Możesz sprawdzić strony internetowe zamieszczone poniżej, aby uzyskać dostęp do darmowych zasobów książek.

www.wolnelektury.pl
www.polona.pl

Teksty wszystkich lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i które trafiły do domeny publicznej, są dostępne w bibliotece internetowej na stronie www.wolnelektury.pl. Są one opracowane, opatrzone komentarzem i udostępnione w kilku formatach (html, epub, mp3, ogg, odt, txt, pdf). Można je zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać.

Na stronie znajdują się także pliki DAISY.

System DAISY to uznany na całym świecie format udostępniania książek dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz innych osób mających trudności z czytaniem. Możecie z nich korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń

Zapraszamy!

Skip to content Back to top